modelářství - návod pro začátečníky

19. března 2010 v 23:11 | Jiří Kryštof Jarmar |  modelářství

modelářství-návod pro začátečníky

Modelářství doporoučuji úplně každému, kdo se trochu zajímá o válku. Ať už to jsou letadla, tanky nebo vajáci, modelářsví je super na všem. Já jsem v této branži zatím začátečník, ale nějaké ty modely už mám za sebou. Mezi mé první modely patří bf 109E nebo FW 190. Jakmile vám padne do rukou model, štěteček, barvy a lepidlo, jen těžko se od toho dá odrtnhnout. Teď vám tady zkusím vysvětlit základní postup.

1. Jste-li začátečník, nekupujte hned B-17, ale raději něco lehčího v podobě nějakého stíhače. Já jsem začal modelařit s jednoduchou bf 109. Model si ověřte jestli je v pořádku a nakupte si barvy buď podle návodu a nebo podle sebe. Potom si v obchodě vyberte vhodný štěteček na nabarvení. Potom se už můžete vydat domů s modelem v ruce. Ceny modelů jsou různé. Ty jednoduché pro začátečníky nejsou ani moc drahé. Když si chcete koupit nějaký levný model, připravte si něco okolo 200 Kč. Nejlevnější modely totiž většinou stojí okolo 90 - 139Kč. Potom ještě barvy a jedna se pohybuje okolo 39Kč. Štěteček za 29Kč a to základní je lepidlo, které může být s jehlou nebo bez jehly. To se pohybuje okolo 29 - 89 Kč a to už vám dá něco okolo těch 200 Kč.

2. Slepení.
Připravte si nějaký vhodný prostor ke slepení, kde nebude vadit, že zamažete stůl. Po případě si pod model dejte noviny. Rozdělejte krabici a podle návodu postupujte s lepením. Když budete mít celý model slepený, stačí ho dát jen uschnout a potom už můžete barvit.

3. Nátěr.
Barvit můžete štětečkem nebo pistolí. Pro začátečníky doporučuji spíše štěteček. Já jsem také barvil štětečkem. Držte se návodu a natírejte. Před použitím jiné barvy, štěteček opláchněte a nejlépe ještě utřete do nějakého hadru. Potom můžete použít jinou barvu. Model potom nechte zaschnout. Po uschnutí už můžete lepit nálepky.

4. nálepky.
U každého modelu je malé plato s nálepkami. U některých modelů jako například u bf 109 si můžete vybrat jaké nálepky na něj nalepíte. Doporučuji vycházet z návodu. Z plata si odstřihněte nějakou nálepku a potom ji ponořte do vody. Chvíli ji tam držte a potom pomalu sejměte nálepku z kartonu a dejte ji na libovolné místo na modelu. Po naepení zase nechte zaschnout a potom si s modelem můžete libovolně manipulovat. Můžete si ho třeba umístit do výstavní skříně nebo na poličku.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 BenyT BenyT | E-mail | 16. ledna 2017 v 16:48 | Reagovat

I found this page on 17th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

2 MarcoE MarcoE | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 9:29 | Reagovat

Čekám na nový zajímavý článek na svém blogu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama